اخبار ,اخبار سیاسی,سفرهای نوروزی

 

اخبار سیاسی - لغو طرح احمدی‌نژاد برای افزایش تعداد سفرهای داخلی

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی اعلام کرده این سازمان شمارش گردشگران بر اساس نفر-سفر را کنار گذاشته و راهکارهای جدیدی برای آمارگیری در دستور کار دارد

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی این روزها سرش شلوغ است، زیرا از یک سو، آمارهای کشکی و کیلویی که در دولت گذشته برای تعداد سفرهای داخلی و خارجی داده شده، همه چشمها را به سمت عملکرد مسئولان جدید گردشگری چرخانده و هم اینکه با رفع تحریمها، احتمال حضور بیشتر گردشگران خارجی و رونق گردشگری داخلی در کشور، داده می شود.

از این رو، معاون گردشگری این سازمان، اعلام کرد دیگر این سازمان به دنبال شاخصی به عنوان "نفر-سفر" نمی رود و بر اساس معیارهای واقعی تری، عملکرد گردشگری سنجیده می شود.

مرتضی رحمانی موحد در نشست خبری خود در خصوص ارائه آمار سفرها نیز گفت:‌کمیته آمار در ستاد خدمات سفر تشکیل داده‌ایم تا آنچیزی که اتفاق افتاده است را اعلام کنیم و دیگر بحث‌هایی مثل نفر سفر برای اعلام آمار سفرهای نوروزی مردم وجود نخواهد داشت. همچنین برای گردشگری شبانه به معنای درست و ارزشی آن باید برنامه داشته باشیم.

او همچنین از تشکیل ستاد هماهنگی خدمات سفر خبر داد و گفت: هماهنگی سفرها در کشور طی سال‌های مختلف عناوین مختلفی داشته است، آخرین عنوان ستاد تسهیلات سفر بوده که هیچ مصوبه قانونی و حقوقی در دولت نداشته است.

رحمانی موحد در تشریح مبنای قانونی تشکیل این ستاد گفت: این ستاد معایب و مزیت‌هایی داشته است اما در دولت جدید با مصوبه دولت ستاد هماهنگی خدمات سفر ایجاد می‌شود که نخستین جلسه آن این هفته برگزار خواهد شد. در استان‌ها ریاست این ستاد با استاندار و دبیری آن با مدیرکل میراث فرهنگی است.

او همچنین اعلام کرد این ستاد دائمی است و فقط محدود به تعطیلات نوروز نمی شود: ظرف این هفته ستادهای استانی کارشان را آغاز می‌کنند و تنها محدود به نوروز نیستند، بلکه به صورت دائمی در کل ایام سال فعالیت خواهند داشت. از ویژگی‌های این ستاد، فرهنگ‌سازی در سفرهای مردم است.

معاون گردشگری کشور درباره قیمت‌های گزاف تورهای گردشگری، گفت: ما اگر به گردشگری به عنوان صنعت نگاه کنیم می‌پذیریم که هر فردی بر اساس توانی که دارد از خدمات این صنعت استفاده می‌کند، مثلا کسی که توان دارد به هتل 5 ستاره می‌رود و یکی دیگر خانه اقوام را برای سفر انتخاب می‌کند.

رحمانی افزود: بعضی‌ها هم چادر را برای اقامت در سفر برمی‌گزینند که این از نظر ما مطلوب نیست چون مشکل و آسیب‌های اجتماعی و اخلاقی به همراه خواهد داشت.

اخبار سیاسی - خبرآنلاین

 رپورتاژ
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
سامانه جامع مشاغل شهرری
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
برگزاری دوره های آموزشی حرفه ای توسط رایتک
باربری و اتوبار تهران برای حمل بار
قیمت لپ تاپ | قیمت تبلت | قیمت قطعات کامپیوتر

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | جوش فلزات | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.