اخبار اقتصادی - حال و هوای بازار مسکن در آستانه شب عید

کمتر از 2 ماه به پایان سال جاری باقی نمانده است و به رسم هر ساله به‌دلیل نزدیکی به شب عید برخی از متقاضیان در قالب خریدار در بازار مسکن، بهمن ماه را فرصت مناسب برای جست‌وجوی واحد مورد نظر خود انتخاب می‌کنند و طی یکی 2 ماه باقیمانده به سال جدید اقدام به جابه‌جایی می‌کنند.

از طرف دیگر اگرچه اکثر فروشنده‌ها همه ساله در آن موقع قیمت فروش واحدهای خود را به علت افزایش مراجعه کننده‌های به بازار خرید، افزایش می‌دادند، اما امسال طبق گفته بنگاهداران املاک هنوز خبری از نوسان قیمت‌های فروش نیست!


عده‌ای از بنگاهداران املاک دلیل ثابت ماندن قیمت‌های پیشنهادی فروش را حاصل رکود طولانی‌مدت در بازار اعلام می‌کنند و از سوی دیگر برخی از فعالان بازار مسکن هم افزایش تعداد فروشنده‌های پول لازم را علت عدم نوسان قیمت‌های فروش عنوان می‌کنند.


یکی از مشاوران املاک فعال در خیابان جمهوری درباره وضعیت فعلی بازار خرید و فروش به «دنیای اقتصاد» گفت: اکنون مراجعه‌ برای پرس وجوی قیمت نسبت به یک ماه گذشته بسیار افزايش يافته است، اما معاملات چشمگیر نیست.


وی در ادامه افزود: در حال حاضر اکثر خریداران با بودجه‌ای حدود 120 تا 140 میلیون تومان وارد بازار خرید می‌شوند که با این مبلغ واحدی بیش از 10 سال ساخت با متراژی حدود 40 تا 50 متری را می‌توان خریداری کرد.


اما توقع خریداران بیش از اینها است چراکه آنها واحدی را با امکاناتی همچون پارکینگ در نظر دارند و عمربنای واحد کمتر از 10 سال باشد.


این مشاور املاک خاطرنشان کرد: خریداران در حال حاضر می‌توانند واحد مورد نظر خود را با تخفیف مناسبی خریداری کنند، زیرا در بازار فروش، فروشنده‌هایی هستند که حاضرند واحدشان را 10 میلیون تومان کمتر از نرخ پیشنهادی به خریدار عرضه کنند.


همچنین بنگاهداری در خیابان آیت‌اله کاشانی در رابطه با توانايي مالي خریداران در بازار مسکن فعلی اظهار کرد: اغلب خریداران این روزها با 200 تا 300 میلیون تومان بودجه به دنبال واحد مورد نظرشان هستند که البته این مبلغ توانایی خرید واحدهای 50 تا 80 متری بیش از 7 سال ساخت را تامین می‌کند.


وی درباره واکنش فروشنده‌ها نسبت به رشد تعداد خریداران گفت: عده‌ای از فروشنده‌ها برخلاف سال گذشته قیمت پیشنهادی فروش واحدشان را نه تنها افزایش نداده‌اند، بلکه اندکی کاهش هم داده‌اند.


این بنگاهدار براین مساله تاکید می‌کند: اگر خریداری کلیه مبلغ خرید را نقدی و یکجا پرداخت کند به طور یقین از تخفیف هم برخوردار خواهد شد، البته ناگفته نماند که اغلب قیمت‌های منصفانه‌اي از سوی فروشنده‌های پول لازم که اکنون تعدادشان کم نیست، اعلام می‌شود.


در حوالی میدان آزادی هم بازار مسکن از رونق ضعیفی برخوردار شده است. یکی از فعالان بازار مسکن در خیابان آزادی با افزودن به این خبر، عنوان کرد: تعداد مشتریان در مقایسه با چند هفته گذشته افزایش یافته است و 90 درصد متقاضیان با بودجه 150 تا 170 میلیون تومانی قصد خرید دارند که با این مبلغ می‌توان واحدهای 40 تا 60 متری چند سال ساخت را خریداری کرد.

اخبار,قیمت مسکن,قیمت مسکن در عید

اخبار اقتصادی - دنیای اقتصاد

 رپورتاژ
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
سامانه جامع مشاغل شهرری
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
برگزاری دوره های آموزشی حرفه ای توسط رایتک
باربری و اتوبار تهران برای حمل بار
قیمت لپ تاپ | قیمت تبلت | قیمت قطعات کامپیوتر

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | جوش فلزات | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.