تاريخ : | | نویسنده : watchcasiomen

ایسنا: علي‌اكبر جوانفكر، مشاور مطبوعاتي رييس‌جمهور، در مطلبي در وبلاگ خود از آنچه آن را تاييد تلويحي ديدگاه يكي از نمانيدگان مجلس با اين مضمون كه « دستگاهها و ارکان مختلف اداره کشور از جمله دولت ، داراي حقوقي مستقل از مردم هستند و حقوق آنها ممکن است در تضاد با حقوق مردم باشد.» از سوي مجلس، انتقاد كرده است.

 در اين مطلب آمده است:

«ما نمايندگان حافظ حقوق مردم هستيم نه دولت.» اين جمله را دبيرکل يک حزب سياسي اصلاح‌طلب و نماينده مجلس هشتم ، در بيان تذکر آيين‌نامه‌اي ايراد کرد و بعدا به تيتر و سوتيتر برخي رسانه‌ها تبديل شد. سکوت رييس محترم مجلس و ساير نمايندگان در برابر اين ادعا ، به طور طبيعي به منزله تاييد آن از سوي مجلس تلقي مي‌شود.

معني و مفهوم اين سخن ، آن است که دستگاهها و ارکان مختلف اداره کشور از جمله دولت ، داراي حقوقي مستقل از مردم هستند و حقوق آنها ممکن است در تضاد با حقوق مردم باشد.

شکل‌گيري چنين باور و برداشتي در ميان نمايندگان مجلس ، آسيب‌هاي فراواني را به دنبال دارد؛ چنان كه در ادوار گذشته، شاهد رفتارهاي غلطي بوده‌ايم که متاثر از همين بدفهمي و برداشت سوء بوده است. از جمله اين رفتارهاي غلط آن است که نمايندگان مجلس با هدف و بعضا به بهانه حمايت از حقوق مردم به صف‌آرايي در برابر دولت بپردازند و لوايح و برنامه‌هاي دولت را عقيم بگذارند و با مصوبات خود دست دولت را در مقام اجرا و انجام وظايف خود ببندند.

تجربه به جاي مانده از گذشته‌هاي نه چندان دور ، نشان داده است قائل بودن به حقوق مستقل از مردم براي دستگاههاي مختلف ، به ويژه هنگامي که مجلس و دولت به سبب همسويي و همفکري ، در جست‌وجوي منافع مشترکي باشند ، براي سرنوشت کشور و مردم ، با مخاطرات زيادي همراه است و در عمل شاهد به انجام رسيدن اقداماتي خواهيم بود که حاصلي جز تضييع منافع و حقوق مردم در پي ندارد.

باز هم به تجربه ثابت شده است کساني که با چنين نگرشي در مقام مديريت اجرايي کشور قرار مي‌گيرند ، تصميمات و اقداماتشان در بسياري از موارد ، همسو با اراده و خواسته‌هاي به حق و منطقي مردم و در جهت برطرف کردن نيازها و مشکلات واقعي آنها نيست و از همين رو در برخي دولت‌ها و به ويژه در دوران حاکميت مدعيان اصلاحات ، شاهد بروز و ظهور رفتارهاي بعضا ناهنجاري در سطوح مديران اجرايي کشور بوديم که هيچ سنخيتي با شان و منزلت مردم و همسويي و هم‌جهتي با خواسته‌ها و نيازهاي آنان نداشت .

شايسته است به اين نکته توجه شود که همه دستگاهها و ارکان نظام اسلامي ، مشروعيت و مقبوليت خود را از راي و اراده مردم به دست مي‌آورند و نمي‌توان مستقل از مردم هيچ هويتي را براي قواي مختلف و حتي براي نظام اسلامي متصور بود.

مايه تعجب و حيرت است در شرايطي که پيوستگي و يکپارچگي کم‌نظيري را ميان ملت عزيز و سربلند با دولت نهم ، شاهد هستيم ، چگونه برخي افراد ، عامدانه خود را به کج فهمي مي‌زنند و با غرض‌ورزي سعي در القاي بيگانگي و انفصال دولت و ملت دارند!

اين در حالي است که دولت نهم بر پايه چهار اصل عدالت‌گستري ، مهرورزي ، خدمت به بندگان خدا و پيشرفت و تعالي مادي و معنوي کشور تشکيل شده و آقاي احمدي‌نژاد رييس‌جمهور محبوب مردم نيز با صراحت و افتخار بر تعهد و پايبندي خود و دولت متبوعش به دفاع از حقوق مردم در همه عرصه ها تاکيد کرده و عملکرد دولت نيز مبتني بر همين رويکرد اصولي بوده است.

اعضاي هيات دولت نيز در ميثاق‌نامه خود با رييس‌جمهور اين‌گونه متعهد شده‌اند: مدت زماني که در دولت اسلامي حضور دارم، خود را وقف خدمت صادقانه و متواضعانه به مردم و رفع مشکلات آنان و پيشرفت کشور نموده و از حقوق مردم دفاع نمايم و در مقابل بدخواهان ملت و متجاوزان به حقوق عمومي با قدرت بايستم ، مجاهدت در راه خدا، شجاعت، مردمداري، کارداني و کارآمدي، ساده‌زيستي، روحيه خدمت‌گزاري و عشق به مردم را بر هر معيار ديگري ترجيح دهم ، خدمت به محرومان و مناطق محروم را در سرلوحه اقدامات خود قرار داده و آن را يک ارزش بي‌بديل بدانم.

رييس‌جمهور احمدي‌نژاد خود را نوکر و خادم مردم مي‌داند و اعضاي هيات وزيران نيز هيچ شان و منزلتي جز خدمتگزاري براي خود قائل نيستند و هيچ هويت و اعتباري مستقل از مردم براي دولت در نظر ندارند و در چنين شرايطي ، انعکاس برخي سخنان هجو و خلاف واقع از تريبون‌هاي عمومي نظير مجلس شوراي اسلامي ، آرامش فکري و رواني را از جامعه سلب مي‌کند. شايد نتوان به دبيرکل فلان حزب اصلاح‌طلب که با استفاده از تريبون مجلس شوراي اسلامي به طرح سخنان بي‌اساس و غيرمنطقي عليه دولت نهم مي‌پردازد ، خرده گرفت و او را در اين زمينه مورد پرسش قرار داد اما به راستي ، سکوت و همصدايي مجلس شوراي اسلامي با اين‌گونه سخنان چه پيامي را به جامعه منتقل مي‌کند؟
 رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.