تاريخ : | | نویسنده : watchcasiomen

بر اساس نتايج تازه ترين تحقيقات دانشمندان ايراني که در شماره روز جمعه نشريه پزشکي لانست چاپ انگليس منتشر شده است ، نوشيدن چاي داغ خطر ابتلا به انواع سرطانهاي ناحيه حلق و حنجره را افزايش مي دهد .

به نوشته نشريه پزشکي لانست نتايج تحقيقات پژوهشگران ايراني نشان مي دهد افرادي که عادت دارند چاي خود را داغ داغ بنوشند ، در مقايسه با افرادي که نوشيدن چاي خنکتر را ترجيح مي دهند ، بيشتر در معرض ابتلا به سرطانهاي مري و حنجره قرار دارند .

دانشمندان ابتلا به سرطان مري را به ويژه به استعمال دخانيات و مصرف مشروبات الکلي نسبت مي دهند ولي مصرف نوشيدني هاي داغ نيز به علت لطمه زدن به بافت گلو ، يکي از عوامل خطر افرين محسوب مي شود .

به نوشته اين نشريه گروهي از پژوهشگران ايراني به منظور يافتن اطلاعات بيشتر ، به استان گلستان ايران رفتند که يکي از بالاترين امار ابتلا به سرطانهاي مري و حنجره را در جهان داراست . ساکنان استان گلستان به نوشيدن چاي داغ عادت دارند . گفته مي شود مردم گلستان در روز بيش از يک ليتر چاي مي نوشند ولي امار استعمال سيگار در منطقه کمتر است .

در اين تحقيق گروهي از پژوهشگران مرکز تحقيقات بيماريهاي گوارشي در دانشگاه علوم پزشکي دانشگاه تهران به سرپرستي دکتر رضا ملک زاده ، حدود سيصد تن از افراد مبتلا به سرطانهاي منطقه گلو را در استان گلستان مورد بررسي قرار دادند و وضعيت انها را با گروهي متشکل از پانصد و هفتاد و يک تن از افراد سالم ساکن منطقه مقايسه کردند .

در اين تحقيق مشخص شد احتمال ابتلا به سرطانهاي منطقه گلو در افرادي که چاي داغ با درجه حرارت بين شصت و پنج تا شصت و نه درجه سانتيگراد مصرف مي کنند ، در مقايسه با افرادي که چاي را ولرم يا به اصطلاح نيم گرم ، با درجه حرارت شصت و پنج سانتيگراد به پايين مصرف مي نوشند ، تا دو برابر افزايش مي يابد .

همچنين نوشيدن چاي خيلي داغ با درجه حرارت دست کم هفتاد درجه سانتيگراد ، در مقايسه با نوشيدن چاي نيم گرم ، خطر ابتلا به سرطان هاي گلو را تا هشت برابر افزايش مي دهد .

به گزارش خبرگزاري فرانسه نشريه لانست ضمن چاپ نتايج مطالعه در ايران نوشت اين تحقيقات ، شواهد قبلي را دال بر اينکه نوشيدن مايعات داغ موجب تخريب مخاط پوششي گلو و در نتيجه ابتلا به سرطان مي شود ، تاييد مي کند با اين همه نحوه دقيق اين مسئله هنوز مشخص نشده است .

دانشمندان با اين همه تاکيد مي کنند جايي براي نگراني وجود ندارد زيرا اغلب مردم عادت دارند چاي را با درجه حرارت نيم گرم بنوشند . نتايج تحقيقات قبلي در انگليس نشان داد ميانگين دمايي که مردم اين کشور ترجيح مي دهند چاي خود را بنوشند ، بين پنجاه و شش تا شصت درجه سانتيگراد است .

پژوهشگران توصيه مي کنند افرادي که بشدت عادت به نوشيدن چاي دارند ، قبل از نوشيدن چاي داغي که تازه در فنجان ريخته شده است ، دست کم چهار دقيقه صبر کنند . نتايج مطالعات همچنين نشان مي دهد بين حجم چايي که نوشيده مي شود و خطر ابتلا به سرطان ، رابطه اي وجود ندارد . در اين بررسي همچنين خطر ناشي از مصرف قهوه داغ يا ديگر انواع نوشيدني داغ ، مورد ارزيابي قرار نگرفته است .  

رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.